عادات غیر طبیعی مدفوع کردن کودکان ( مشکلات یبوست ساز )

عادات غیرطبیعی مدفوع کردن کودکان

عادات غیر طبیعی مدفوع کردن کودکان ( مشکلات یبوست ساز )

عادات غیرطبیعی حرکت روده ( مدفوعکردن غیر طبیعی )

تعداد دفعات دستشویی رفتن با مدفوع کردن کودکان بسته به موادغذایی دریافتی و سن آنها دارد ، اما در این بین عادات غیرطبیعی در مدفوع کردن کودکان وجود دارد که نشان دهنده بیماری یبوست هستند و یا این عادات باعث به وجود آمدن بیماری یبوست .

در ادامه مطلب به برخی از این عادات غیرطبیعی می پردازیم :

● نوزادی که یبوست دارد به طور معمول دارای حرکات روده ای است که به نظر سخت یا گلوله ای است. شیرخوار ممکن است هنگام تلاش برای حرکت روده خود گریه کند.

ممکن است نوزاد کمتر از آنچه که قبلاً انجام می داد ، دفع داشته باشد ، به عنوان مثال ، هر یک یا دو روز یکبار حرکت روده داشته باشد به جای طبیعی قبلی سه تا چهار در روز.

ممکن است نگران باشید که اگر به نظر می رسد حین دفع در حال فشار است ، کودک شما دچار یبوست شود و باعث شود صورت وی به طور موقت قرمز شود.

در بیشتر موارد ، این اتفاق می افتد زیرا نوزادان جوان در هنگام دفع قادر به هماهنگی حرکات عضلات نیستند. با خم کردن باسن و پاهای کودک به سمت شکم می توانید کمک کنید.

این به آرامش عضلات لگن کمک می کند و حرکت روده را آزاد می کند. اگر در طی چند دقیقه  ، حرکات نرم روده را انجام دهد ، احتمالاً یبوست نخواهد بود.


بیشتر بخوانید : در مان یبوست در نوزادان شیرخشکی 


● اگر فرزند شما نسبت به حد معمول دفع کمتر داشته یا از درد در هنگام حرکت روده شکایت دارد ، ممکن است یبوست باشد.

کودکی که به طور معمول هر دو روز یکبار حرکت روده دارد ، دچار یبوست نمی شود ، مادامی که حرکت روده به طور معقول نرم باشد و عبور از آن دشوار یا دردناک نیست.

● بسیاری از کودکان مبتلا به یبوست هنگام احساس نیاز به حرکت روده ، عادت های غیرمعمول ایجاد می کنند. نوزادان ممکن است پشت خود را قوس دهند ، باسن خود را محکم کرده و گریه کنند.

• کودکان ممکن است هنگام نیاز به دفع حرکاتی را انجام دهند یا در گوشه ای یا مکان خاص دیگر پنهان شوند. اگرچه ممکن است این حرکات به نظر برسد که کودک در تلاش است حرکات روده ای داشته باشد ، اما کودک در واقع سعی می کند جنبش روده ای نداشته باشد.

این ممکن است به این دلیل باشد که آنها از توالت وحشت دارند یا نگران هستند که انجام حرکت روده دردناک باشد.


Leave a Reply

آمار بازدید

  • 0
  • 32
  • 316
  • 27,984
  • 90,977
  • 333
  • فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر نسرین السادات دوامی می باشد