مشکلات آموزش توالت رفتن به کودکان و نکات مهم آن

مشکلات توالت رفتن کودکان

مشکلات آموزش توالت رفتن به کودکان و نکات مهم آن

چه مشکلاتی در زمان آموزش توالت به کودکان رخ می دهد ؟ 

آموزش توالت رفتن به کودکان می تواند یک فرآیند چالش برانگیز باشد ، پر از موفقیت و شکست. شایع ترین مشکلاتی که در طی فرآیند آموزش توالت بوجود می آید شامل مشکلات موقت شب ادراری و خیس کردن در طول روز، خواب رفتن و امتناع از استفاده از توالت است.

شب ادراری یا خیس کردن موقت :

برای کودک کاملاً طبیعی است که دچار شب ادراری شود یا در طول روز خود را خیس کند ، به خصوص در مراحل اولیه آموزش توالت. به فرزندتان یادآوری کنید که در صورت لزوم ، به خصوص هنگام بازی کردن ، بعد از غذا ، قبل از مسافرت با ماشین و قبل از رفتن به رختخواب ، به توالت برود .

حتی بعد از اینکه کودک به طور کامل توالت را آموزش دید ، تغییر در کارهای روزمره کودک می تواند منجر به بروز این اتفاق شود و گاه به گاه ممکن است اتفاق بیفتد ، حتی پس از آنکه کودک به طور کامل توالت را آموزش دید.

اگر فرزند شما پس از آموزش توالت ، دچار خیس کردن مكرر شده است ، با پزشك خود تماس بگیرید. ممکن است آنها بخواهند عفونت ادراری را بررسی کنند.

اگر فرزند شما با آموزش توالت پیشرفت نمی کند و بین دو تا چهار سال سن دارد ، معقول است که دو تا سه ماه استراحت کنید. اگر فرزند شما بیش از چهار سال سن دارد ، سالم است ، و بعد از چند ماه تلاش ، توالت را آموزش نمی گیرد ، با پزشک کودک خود صحبت کنید.


بیشتر بخوانید : چرا کوکان به پزشک متخصص اطفال نیاز دارند ؟

آموزش توالت رفتن کودک

آموزش توالت رفتن کودک

امتناع از توالت رفتن

حداکثر ۲۰ درصد کودکان از استفاده از توالت خودداری می کنند. برخی از کودکان مایل به استفاده از توالت برای ادرار کردن هستند اما از آن برای حرکات روده استفاده نمی کنند.

چندین دلیل ممکن وجود دارد که یک کودک ممکن است از استفاده از توالت خودداری کند.

اگر کودک از دستشویی رفتن خودداری کرد چکار کنیم ؟ 

اکثر کارشناسان موارد زیر را توصیه می کنند:

 1. یک صحبت آخر در مورد آموزش توالت با فرزند خود داشته باشید. به فرزند خود بگویید که مدفوع او می خواهد در توالت باشد و این وظیفه اوست که به مدفوع کمک کند تا بیرون بیاید.
 2. کودک را تنبیه یا آزار ندهید.
 3. چند هفته یا چند ماه آموزش توالت را متوقف کنید. از یادآوری کودک برای استفاده از توالت دست بردارید. او کنترل کاملی بر روند کار دارد.
 4. کودک را تشویق کنید پوشک خود را تغییر دهد.
 5. اگر در صورت لزوم مدفوع سخت یا یبوست را درمان کنید. داشتن حرکات دردناک یا دشوار روده می تواند به مشکلاتی برای آموزش توالت و مشکلات طولانی مدت یبوست منجر شود.
 6. نمودار ستاره یا برچسب ایجاد کنید و به فرزندتان بخاطر تلاش و موفقیت مدفوع کردن در توالت ، پاداش دهید.

Leave a Reply

آمار بازدید

 • 0
 • 32
 • 316
 • 27,984
 • 90,977
 • 333
 • فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر نسرین السادات دوامی می باشد